Privalomojo draudimo kontrolė

Įstatymai numatantys privalomą transporto priemonių civilinės atsakomybės draudimą, praktikoje yra įgyvendinami naudojant įvairias priemones ir metodus. Visais atvejais yra būtinas patikimai veikiantis ir efektyvus privalomojo draudimo kontrolės mechanizmas.

Transporto priemonės savininkui, sumokėjusiam pirmąją draudimo įmoką, yra išduodamas draudimo liudijimas. Šis draudimo liudijimas yra transporto priemonės civilinės atsakomybės draudimo įrodymas. Draudimo įmonė apdraudusi transporto priemonės civilinę atsakomybę išsiunčia draudimo kopiją į autoinspekcijos tarnybą. Tik gavusi iš transporto priemonės civilinės atsakomybės draudimo įrodymą, autoinspekcijos tarnyba turi teisę išduoti transporto priemonei valstybinius registracijos numerius.

Draudimo įmonė įsipareigoja informuoti autoinspekcijos tarnybą, nutrūkus ar pasibaigus transporto priemonės savininko bei draudimo įmonės pasirašytai transporto priemonės civilinės atsakomybės draudimo sutarčiai. Jei valstybinė autoinspekcijos tarnyba negauna įrodymo, kad draudimo apsaugą praradusi transporto priemonė nėra apdrausta civiline atsakomybe kitoje draudimo įmonėje, ji yra įpareigota imtis priemonių, kad būtų užkirstas kelias tolesniam neapdraustos transporto priemonės naudojimui.

Komentarai

Komentarų